נייר Paper

נייר

נייר הוא חומר דק, עשוי מסיבי עץ הנמצאים בתוך התאית. בתהליך כימי מורכב מוסיפים לתאית דבקים, חומרי הלבנה ועוד. בזמן תהליך ייצור הנייר, הסיבים מסתדרים בצורה מסוימת או במילים אחרות בכיוון מסוים בתוך חומרי הגלם מהם מיוצר הנייר. את כיוון הסיבים שבתוך הנייר מכנים "כיוון הנייר". כיוון הנייר הוא נתון חשוב, שיש לקחת בחשבון בייצור מוצרי נייר איכותיים. אנשי מקצוע בוחרים את הנייר על פי סוגו וכיוונו (נגד כיוון הסיבים או במקביל לכיוון הסיבים), לדוגמא: הנייר העדיף להדפסת חוברות הוא נייר שכיוון הסיבים שלו מקביל לשידרת החוברת. דפסים מעדיפים שכיוון הנייר יהיה מקביל לכיוון כניסה וריצת הנייר בתוך מכונת הדפוס מכאן שלפעמים יש ניגוד אינטרסים בין כיוון נייר טוב להדפסה ובין כיוון נייר טוב לכריכה. "שטאנצרים" ממליצים על ביג ראשי נגד כיוון הנייר. יש עבודות כריכה המחייבות כיוון נייר מסוים.
יש לאפשר למומחה להחליט על כיוון הנייר.

להדפסת עבודה בה מופיעות תמונות, מומלץ להשתמש בנייר לבן ככל האפשר כי צבעי הדפוס הם יחסית שקופים והתמונות המודפסות מושפעות מצבע הנייר. הנייר המתאים ביותר לתמונות צבעוניות הינו נייר מצופה כרומו בגימור מבריק, אך מגרעתו היחידה היא שהשתקפות האור יוצרת ברק המפריע לפעמים לקריאה.
אמנם השימוש הנפוץ ביותר בנייר הוא לצרכי כתיבה וקריאה אך משתמשים בנייר גם לאריזות, מוצרי ניקיון, בתהליכים תעשייתיים, בתהליכי בנייה ועוד.

לאחר שנים של פגיעה קשה ביערות העולם לשם הפקת חומרי גלם לייצור נייר, היום מקפידים על פיקוח בינלאומי ברוב האזורים ולגידול יערות מיוחדים לשימוש תעשיית הנייר.

הנייר והתהליך לייצור נייר מעיסת עץ פותח בסין במאה השניה לפני הספירה ע"י קאי לונג.

נייר Paper

Comments (0)

Call Now Button